Sedacja- bezbolesne leczenie zębów

– poznaj usługi w Victoria Clinic

Sedacja to zabieg zapewniający pacjentowi całkowity brak bólu, stresu i lęku oraz zapomnienie wsteczne (tzn. Pacjent niczego nie odczuwa i nie pamięta zabiegu).

Jak działa sedacja?
Dożylna sedacja (analgosedacja) jest środkiem uspokajającym pacjenta i zmniejszającym jego lęk podczas zabiegu dentystycznego. Przeprowadzane wyłącznie przez zespół anestezjologów (lekarz i asystenci), analgosedacja stanowi uzupełnienie znieczulenia miejscowego. Polega ona na dożylnym podawaniu leków przeciwbólowych i uspokajających, a także na ciągłym monitorowaniu pacjenta. Analgosedacja pozwala utrzymać pacjenta w ograniczonym stanie świadomości, bez potrzeby znieczulenia ogólnego, co zwiększa bezpieczeństwo tej metody.

Procedurę sadecji wykonuje dr stomatolog Shilpa Shah, który ma doświadczenie zdobyte w szpitalach w UK.

Dr Shilpa Shah (GDC 192439).
Shilpa uzyskała dyplom w University of Birmingham w 2010 r. Z powodzeniem ukończyła dyplom członkostwa w Joint Dental Faculties w Royal College of Surgeons of England. Od ukończenia studiów pracowała w wielu szpitalach jako chirurg jamy ustnej i senior szczękowo-twarzowy, poszerzając swoje doświadczenie w zakresie skomplikowanych operacji jamy ustnej, nagłych wypadków stomatologicznych oraz urazów głowy i szyi. Kontynuowała kształcenie podyplomowe w szpitalach środowiskowych i dentystycznych w różnych specjalizacjach, w tym w specjalnej opiece, chirurgii jamy ustnej i stomatologii dziecięcej. Ściśle współpracuje z szeregiem konsultantów w szpitalu dentystycznym w Manchesterze i publikuje  artykuły w brytyjskich czasopismach stomatologicznych. Jest korepetytorką podyplomowych studiów magisterskich z zakresu stomatologii odtwórczej i estetycznej. Obecnie pracuje w szpitalu dentystycznym jako specjalista dentysta. Shilpa jest pasjonatką edukacji pacjentów i zapobiegania chorobom jamy ustnej, oferując szereg metod leczenia zachowawczego. Specjalizuje się w leczeniu lęku zębowego i leczeniu sedacji, a także w leczeniu zaburzeń skroniowo-żuchwowych.

Wskazaniami do sedacji są:
– dentofobia – lęk przed operacją dentystyczną
– długie zabiegi chirurgiczne
– ciężkie wymioty
– nadpobudliwość
– choroby przewlekłe wymagające obecności anestezjologa podczas zabiegu – zabiegi wymagające dożylnego podania antybiotyków i leków przeciwobrzękowych

Przeciwwskazania do sedacji:
– Surowym przeciwwskazaniem jest nieprzestrzeganie nakazu postu. – Kobiety w ciąży
– Pacjenci z niekontrolowaną cukrzycą
– Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
– Pacjenci z niekontrolowaną nadczynnością tarczycy
– Pacjenci stosujący substancje psychoaktywne pacjenci z zaawansowanymi chorobami układu oddechowego, takimi jak astma, rozedma płuc, rozstrzenie oskrzeli

Dwa rodzaje sedacji dentystycznej oferuje Victoria Clinic.

Dożylna sedacja.

Dożylna sedacja ma na celu uspokojenie pacjenta i zmniejszenie lęku podczas zabiegu dentystycznego. Jest to dodatek do znieczulenia miejscowego, przeprowadzany wyłącznie przez zespół anestezjologów (lekarza i asystenta). Polega ona na dożylnym podawaniu leków przeciwbólowych i uspokajających, a także na ciągłym monitorowaniu pacjenta. Dożylna sedacja pozwala pacjentowi pozostać w ograniczonym stanie świadomości bez potrzeby znieczulenia ogólnego, co zwiększa bezpieczeństwo tej metody.

Sedacja  z Inhalacji

Sedacja wziewna z użyciem mieszaniny gazów w postaci podtlenku azotu i tlenu to bezpieczna i przyjemna metoda zapomnienia o strachu przed leczeniem. Ta metoda jest powszechnie akceptowana i entuzjastycznie przyjmowana przez pacjentów obawiających się wizyt u dentysty. Sedacja przy wdechu powoduje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia przy jednoczesnym zachowaniu świadomości pacjenta i podstawowych odruchów. Pacjent reaguje na polecenia lekarza, jest w stanie mówić, chociaż jego świadomość może być częściowo ograniczona.

Recepcja Kliniki:

Po szczegóły prosze dzwoń do Victoria Clinic. Telefon komórkowy : ( 044 ) 073 09 087 087 . Telefon komórkowy : ( 044 ) 0745 026 6440 . e-mail: info@victoriaclinicmanchester.co.uk