MOSTY PROTETYCZNE

 –  poznaj usługi w Victoria Clinic

Victoria Clinic oferuje wykonanie mostów protetycznych w brakujących zębach. Most składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach oporowych przylegających do brakujących zębów i przęsła imitującego brakujące zęby, zawieszonego tuż nad dziąsłem (proces zębodołowy).

Informacja – most protetyczny. Most to trwała proteza uzupełniająca brak jednego do kilkunastu zębów. Jest to rozwiązanie protetyczne trwale osadzone w jamie ustnej. Korony i mosty to najwygodniejsze i najwygodniejsze uzupełnienia brakujących zębów, doskonale imitujące naturalne zęby. Większość mostów jest wykonana z porcelany na metalowym fundamencie, który charakteryzuje się dobrą wytrzymałością. Most składa się z koron protetycznych – osadzonych na zębach oporowych przylegających do brakujących zębów i przęsła – imitującego brakujące zęby, zawieszonego tuż nad dziąsłem (proces zębodołowy).

Dentyści z Victoria Clinic po konsultacji zdecydują, czy można zamontować most. Proszę skontaktuj się z nami.

Mosty protetyczne odbudowują brakujące zęby za pomocą innych własnych zębów pacjenta. Mosty protetyczne składają się z dwóch elementów – filarów i przęsła. Filary są dwiema lub więcej koronami zębów, które są przymocowane do prawidłowo szlifowanych zębów pacjenta, znajdujących się między szczeliną zęba. Z kolei przęsła to korony zębów połączone z filarami, które należy wstawiać w miejsce brakujących zębów. Mosty protetyczne są trwale przymocowane, dzięki czemu zapewniają większy komfort niż protezy ruchome.

Mosty protetyczne można ustanowić tylko wtedy, gdy pacjent jest otoczony szczeliną zęba. (mają działać jak filary). Jeśli zęby w górnej szczęce lub żuchwie kończą się np. cztery, a pacjent chciałby odbudować pięć, sześć i siedem, nie można umieścić mostów protetycznych. Brakuje jednego zęba jako podpory mostu. W tej sytuacji można zastosować protezy ruchome. Konstrukcja mostu wymaga szlifowania zdrowych zębów filarowych. Z tego powodu mosty protetyczne są zwykle wykonywane, gdy braki międzyzębowe są znaczące. Przy niewielkich brakach preferowane jest stosowanie implantów.

Typy mostów protetycznych:

mosty ceramiczne (wykonane na metalowym fundamencie – podstawa stalowa lub złota)
mosty pełnoceramiczne
mosty kompozytowe lub akrylowe odpowiednie jako rozwiązanie tymczasowe

Mosty protetyczne – jak się zakłada

Pierwsza wizyta – lekarz ocenia stan korzeni zębowych i otaczających kości. Warunkiem montażu mostów jest dobra jakość i właściwe ustawienie zębów filaru. Druga wizyta – zgrzytanie zębami znajdującymi się między szczeliną w zębach. Będą działać jak filary. Umieszczenie mostów protetycznych odbywa się podczas trzech wizyt lekarskich. wykonując dokładne wrażenie zębów, które będą działać jak filary, robiąc drugie wrażenie – zęby przeciwne. Dzięki temu lekarz ma pewność, że przyszły most dopasuje zgryz dopasowany do koloru mostu do koloru pozostałych zębów, zakładając tymczasowe korony lub mosty w celu ochrony zębów mielonych. Trzecia wizyta – lekarz sprawdza, czy nowy most ma odpowiedni kształt i kolor. Jeśli tak, cementuj go.

Recepcja Kliniki:

Po szczegóły prosze dzwoń do Victoria Clinic. Telefon komórkowy : ( 044 ) 073 09 087 087 . Telefon komórkowy : ( 044 ) 0745 026 6440 . e-mail: info@victoriaclinicmanchester.co.uk

sas