ORTODONCJA – poznaj usługi w Victoria Clinic

Dlaczego warto wybrać leczenie ortodontyczne?
Proste zęby i piękny uśmiech mogą poprawić samoocenę i pewność siebie w każdym wieku, a także poprawić zdrowie jamy ustnej. Z drugiej strony nieleczone wady zgryzu mogą przyczyniać się do problemów z mową, akumulacją bakterii i złym samopoczuciem pacjenta. Dlatego leczenie ortodontyczne to nie tylko dbałość o piękny wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej.

Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku. Warto dokonać odprawy w wieku 5-6 lat w celu wykonania pierwszego badania w gabinecie ortodontycznym. Lekarz specjalista może już ocenić, czy możliwe jest opracowanie okluzji i zaplanować leczenie. Nie ma górnej granicy wieku.
Przed zabiegiem nałóż wszystkie zęby, zapalenie błony śluzowej i usuń kamień nazębny.

Korzyści z wczesnego leczenia ortodontycznego:
– przygotowanie miejsca do wzrostu, zatłoczonych zębów stałych,
– zmniejszenie ryzyka obrażeń w przypadku pochylonych przednich zębów,
– zmniejszenie ryzyka trwałego usunięcia zębów lub innych zabiegów chirurgicznych,
– eliminuje nieprawidłowe nawyki,
– przywrócenie symetrii twarzy poprzez zmianę kierunku wzrostu szczęki.

W naszej klinice, w naszej klinice dbamy o piękne i zdrowe zęby, ale także o estetykę podczas leczenia ortodontycznego. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia możemy zapewnić naszym pacjentom nie tylko tradycyjne, ale również prawie niewidoczne aparaty ortodontyczne – porcelanowe, ceramiczne, językowe i nakładki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą aparatów estetycznych, ortodontycznych, co znacznie skraca czas trwania leczenia.

Specjalistyczna konsultacja ortodontyczna obejmuje:

– wizyta ortodontyczna – konsultacja,
– robienie wrażeń i wykonywanie modeli gipsowych,
– przeprowadzanie analizy zwarcia i artykulacji,
– dążenie do zdjęć wewnątrzustnych i zewnątrzustnych,
– ustanowienie planu leczenia,
– założenie aparatu ortodontycznego,
– regularne wizyty kontrolne – zdjęcie aparatu.

Przezroczyste czy metalowe ?

Przezroczyste !!!
Przezroczysty aparat ortodontyczny to prawie idealny wybór dla osób, które najbardziej dbają o estetykę uśmiechu podczas leczenia, ponieważ specjalne silikonowe osłony dopasowują się do koloru zęba, dzięki czemu zapominasz, że coś na nich jest. Co więcej – decydując się na wyprostowanie zębów metodą nakładkową, możesz być pewien, że prawie nikt nie zauważy, że jesteś pod opieką ortodonta. Przezroczysta szczoteczka do zębów jest zatem najlepszym rozwiązaniem dla osób, dla których nieestetyczny uśmiech jest przyczyną kompleksów. Wyrównarki są prawie niewidoczne, nie ulegają odbarwieniu i można je zapomnieć podczas codziennego noszenia, są naprawdę wygodne. Przezroczyste osłony zębów przesuwają je stopniowo, w efekcie dążąc do nowego i satysfakcjonującego uśmiechu. Można je stosować w leczeniu osób o różnym stopniu skrzywienia zębów – nawet tych pozornie skomplikowanych. Przezroczysty aparat ortodontyczny można usunąć, co pozwala na wykonywanie codziennych czynności – od mycia i nitkowania zębów lub podczas jedzenia potraw.

Metalowe.
Metalowe urządzenie ortodontyczne jest zdecydowanie tańszym i bardziej popularnym rozwiązaniem niż przezroczyste aparaty ortodontyczne. Cena leczenia ortodontycznego zależy od rodzaju wsporników, pierścieni, kolorowych gumek, ciężkości wad zgryzu, liczby koniecznych wizyt kontrolnych itp. Zamki mogą być metalowe (nikiel lub tytan antyalergiczne). Samoligaturujące i estetyczne aparaty ortodontyczne są droższe, ale wciąż jest to niższa cena niż w przypadku aparatów dopasowujących. Jeśli nie chcesz mieć „metalowego uśmiechu”, warto rozważyć opcję nakładania przezroczystych nakładek na zęby. W żaden sposób nie możesz ukryć metalowego drutu lub metalowych zamków – nawet jeśli są małe i płaskie. Ponadto potrzebujesz trochę czasu, aby przyzwyczaić się do noszenia metalu w ustach – nawet jeśli jest to materiał najwyższej jakości. W najtańszym rozwiązaniu zamki są sklejone specjalnym klejem i połączone ligaturami. Wymagają specjalnej higieny jamy ustnej, przy użyciu odpowiednich szczotek i nici dentystycznej, które dokładnie oczyszczą zęby.

Recepcja Kliniki:

Po szczegóły prosze dzwoń do Victoria Clinic. Telefon komórkowy : ( 044 ) 073 09 087 087 . Telefon komórkowy : ( 044 ) 0745 026 6440 . e-mail: info@victoriaclinicmanchester.co.uk