LECZENIE KANAŁU  – poznaj usługi w Victoria Clinic

Leczenie kanałowe lub endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem kanałów zęba. Dzięki zastosowaniu mikroskopów w naszej Klinice i bogatemu doświadczeniu w leczeniu kanałów zęba jesteśmy w stanie uratować zęby skazane wcześniej na usunięcie lub zwiększyć trwałość i jakość operacji. Leczenie kanałowe to czasochłonna procedura, która wymaga ponadprzeciętnych umiejętności operatora, a także nowoczesnego i kosztownego sprzętu. Obecnie wiele zębów skazanych na usunięcie niedawno można było wyleczyć i uratować.

Przygotowania do leczenia:
Bardzo ważną częścią jest dokładny pomiar długości kanału możliwy dzięki zastosowaniu endometru (elektroniczny pomiar długości kanału) i radiowizjografii (komputerowy obraz rentgenowski). Nasze urządzenia pozwalają nam dokładnie oczyścić kanały korzeniowe bakterii. Bezpośrednio przed wypełnieniem kanałów używamy ozonu, który jest bakteriobójczy. Bardzo ważnym elementem w leczeniu kanałowym jest ich wypełnienie. Korzystamy ze sprawdzonego systemu Beefill Pack.

 W naszej Klinice leczenie kanałowe (endodoncja) jest przeprowadzane przez lekarzy po licznych specjalistycznych kursach.

Materiały użyte do leczenia.
Najlepszym materiałem do wypełnienia kanałów jest gutaperka. Jest on wprowadzany do kanału ściekowego za pomocą szczeliwa na określoną głębokość, a następnie wypełniany po podgrzaniu i uplastycznieniu, dzięki czemu materiał wypełnia szczelnie rozwinięty kanał bez pozostawiania pęcherzyków powietrza. Płynna gutaperka pozwala na trwałe i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych.

lecz

Recepcja Kliniki:

Po szczegóły prosze dzwoń do Victoria Clinic. Telefon komórkowy : ( 044 ) 073 09 087 087 . Telefon komórkowy : ( 044 ) 0745 026 6440 . e-mail: info@victoriaclinicmanchester.co.uk