IMPLANTY – co warto wiedzieć w Victoria Clinic

Co to jest implant dentystyczny?

Implant to specjalnie wykonany, zwykle wykonany z tytanu, sztuczny korzeń zęba, zastępujący usunięty lub wcześniej utracony naturalny korzeń. Implant dentystyczny umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej zamiast utraconego zęba. Implant dentystyczny umieszcza się w kości procesu dentystycznego poprzez wkręcenie. Korona sztucznego zęba jest przymocowana i dopasowana kolorem i teksturą do innych zębów, aby zminimalizować widoczność wady. Implanty dentystyczne mogą zastąpić zarówno pojedyncze zęby, jak i całe łuki zębowe.

Przygotowania do zabiegu:

Wywiad i ocena stanu pacjenta.
Zabieg implantologiczny można wykonać w jednej fazie – implant i koronę podczas jednej wizyty lub w dwóch fazach. Zabieg poprzedza konsultacja z implantologiem, który ocenia ogólny stan zdrowia, możliwe uzależnienia, przeszłe i aktualne choroby. Pod uwagę brane są również przyjmowane leki. Ciąża, cukrzyca, rak, palenie i zapalenie przyzębia wykluczają zabieg chirurgiczny.

UWAGA – szczegółowe zależności.

Wszystkie choroby jamy ustnej i zębów, w tym próchnica, kamień nazębny muszą zostać wyleczone. Tkanka miękka powinna mieć odpowiedni kolor i grubość, a kości szczęki powinny mieć odpowiednią ilość i jakość. Diagnostyka radiologiczna – obrazy pantomograficzne i tomograficzne ułatwią znalezienie i ocenę tego.

Prezentacja opcji leczenia, wybór i harmonogram.

Zwykle procedura składa się z dwóch etapów – chirurgii i chirurgii protetycznej. Podczas zabiegu implant z protezowym łącznikiem jest wszczepiany w kość szczęki. Znieczulenie miejscowe zajmuje około godziny. Po zabiegu następuje osseointegracja lub połączenie żywej tkanki kostnej z tytanem. Trwa od 3 do 6 miesięcy. Podczas etapu protetycznego wykonywana jest korona, która swoim kształtem i kolorem będzie przypominać naturalne zęby. Trwa średnio od 1 do 3 tygodni. Jednak niektóre specjalistyczne operacje implantologiczne pozwalają na umieszczenie implantu i koronę nawet podczas jednej wizyty.

in2

Ile kosztuje implant dentystyczny i ile kosztuje pełna procedura implantologiczna?

Ceny w gabinetach są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu zmiennych. W praktyce każdy specjalista woli inne systemy implantologiczne

Recepcja Kliniki:

Po szczegóły prosze dzwoń do Victoria Clinic. Telefon komórkowy : ( 044 ) 073 09 087 087 . Telefon komórkowy : ( 044 ) 0745 026 6440 . e-mail: info@victoriaclinicmanchester.co.uk